Prezidentské voľby

Začať kurz

O kurze

Kto aspoň raz nemyslel na to, aké je to byť prezidentom? Mať vlastnú ochranku a palác, v ktorom pracuješ? Samozrejme, o tom táto funkcia nie je. Je to obrovská zodpovednosť voči občanom celej krajiny. Rovnako zodpovedné je aj vedieť viac o funkcii prezidenta a mať dostatok informácii o kandidátoch, keď ideš voliť. Chápeme, možno to robíš prvýkrát. Preto sme pre teba pripravili krátky videokurz, aby si v tom mal trochu jasnejšie. Kurz nie je o tom, aby sme ti rozkazovali, koho máš voliť. Dozvieš sa:

  • ako sa môžeš stať prezidentom ty
  • ako môže prezident ovplyvniť tvoj život
  • kto je väčší šéf: premiér alebo prezident
  • ako vyhľadávať informácie o kandidátoch

… a mnoho ďalšieho

Tak poďme zmudrieť!

3 krátke zábavné videjká
Možnosť ohodnotiť kurz
Krátky CHALLENGE na záver
Zhrnutie a najdôležitejšie info

Partneri kurzu

Rada mládeže Slovenska (RmS)

Rada mládeže Slovenska združuje organizácie pracujúce s deťmi a mládežou, venuje sa vytváraniu lepších podmienok na ich prácu a podporuje prácu s mládežou. Jej úlohou je tiež obhajovať postavenie mladých ľudí a prispievať k zlepšovaniu neformálneho vzdelávania a mimoškolské činnosti. V súčasnosti je v Rade mládeže Slovenska 26 členských a pozorovateľskych organizácií.

Kurz sme pripravili tiež s pomocou:

Zorganizuj alebo zúčastni sa študentských volieb na svojej škole! Viac info nájdeš na webe Pre Stredoskolakov alebo Študentské voľby .